Bude sa mi nárok na materskú počítať z predchádzajúcej práce?

Zodpovedané
14. jan 2023

Dobrý deň,

naše prvé dieťa má rok a pol. Tento rok by sme sa chceli snažiť o druhé bábätko. Som na RD. Pred pôrodom som bola celý čas na rizikovom tehotenstve, čiže PN. V práci dostanem výpoveď budúci mesiac z organizačných dôvodov. Pri prvom dieťati som mala odpracovaných 270 dní.

Budem mať ešte nárok na materskú?

Bude sa mi ešte počítať z predchádzajúcej práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste otehotneli do pol roka po zániku nemocenského poistenia, t.j. po skončení zamestnania, tak by ste na materské išli z ochrannej lehoty.

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu by sa určil ku dňu zániku nemocenského poistenia - z ukončeného zamestnania.

S prianím pekného dňa,
Lenka