Bude sa mi materské počítať z odpracovaných mesiacov august - december?

Zodpovedané
1. feb 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako to je s výpočtom MD. Minulý celý rok až do tohto augusta som na RD, od polky augusta by som mala nastúpiť do práce, ktorá stále trvá. PP na neurčito. Pokúšame sa o druhé dieťa.

Ak by sme to nestihli do konca roka a nástup na druhú MD by bol v roku 2025, bude sa mi materské počítať z odpracovaných mesiacov august - december?

Príjmy počas RD nemám.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nastúpite na materskú v roku 2025, nové materské sa bude počítať z príjmu roka 2024. Obdobie na RD sa vylúči, teoreticky ako uvádzate 8 - 12/2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka