Bude sa mi materská počítať z predchádzajúceho zamestnania z roku 2023?

Zodpovedané
17. júl 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Ak som bola zamestnaná u zamestnávateľa od roku 2020 do 2/2024, prešlo 180 dní ochrannej doby, u nového zamestnávateľa som kratšie ako 90 dní, bude sa mi materská počítať z predchádzajúceho zamestnania z roku 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ak sa u nového zamestnávateľa bude platiť menej ako 90 kalendárnych dní, tak rozhodujúce obdobie je predchádzajúci kalendárny rok u iného predchádzajúceho zamestnávateľa, ak sa u tohto zamestnávateľa platilo nemocenské poistenie najmenej za 90 kalendárnych dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka