Bude sa mi druhé materské rátať z dohody alebo z príjmu pred prvou materskou?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

som na materskej a budem zamestnaná na dohodu. Potom budem chcieť ísť na ďalšiu materskú.

Bude sa mi druhé materské rátať z dohody alebo z príjmu pred prvou materskou?

Nechcem si dohodou pokaziť výšku materského.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

málo informácii na konkrétnejšie zodpovedanie otázky. Príp. doplňte do novej otázky, či ste na materskej, alebo už na rodičovskej dovolenke, či Vám trvá pracovný pomer, z ktorého ste čerpali materskú, či bude trvať aj naďalej a popri ňom budete mať inú dohodu s nemocenským poistením.

S prianím pekného dňa,
Lenka