Bude sa mi dobrovoľné poistenie rátať k 270 dňom poistenia?

Zodpovedané
12. dec 2023

Dobrý deň,

termín pôrodu mám 20. decembra. Na materskú mi vypočítali 269 dní, čiže mi chýba na 270, keď porodím skôr ako 20teho, tak mi vychádza 270. Od 11. decembra som sa dala poistiť dobrovoľne.

Bude sa mi to ešte rátať k tým dňom, aby som mala viac ako 270 dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vás zaregistrovali dobrovoľne na nemocenské poistenie a vedeli o skutočnosti, že ste už požiadali o materské (predpokladám, že z ochrannej lehoty a neschválili Vám žiadosť), tak Vám dni dobrovoľného poistenia započítajú. Nárok na materskú budú prepočítavať ku dňu pôrodu.

S prianím pekného dňa,
Lenka