Bude sa mi denný vymeriavací základ počítať z roku 2023?

Zodpovedané
14. júl 2024

Dobrý deň,

som polovičný invalid s psychickým ochorením a matka samoživiteľka. Po prvých vážnych stavoch som skončila na 52-dňovej PN, ktorá sa skončila v auguste 2022. Zmenila som zamestnanie a do nového zamestnania som nastúpila 16.1.2023.

Pracovný pomer som ukončila k 31.3.2024 a od 1.4.2024 som u nového zamestnávateľa. Vzhľadom na pozíciu a vysoké pracovné tempo sa mi moje zdravotné problémy začínajú opäť znásobovať.

Ak by som skončila u lekára, DVZ sa bude počítať z roku 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

pracovný pomer Vám trvá už viac ako 90 dní, tým pádom vymeriavací základ pre výpočet PN bude z rozhodujúceho obdobia od vzniku nemocenského poistenia (1.4.2024) do konca kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza mesiacu, v ktorom vznikla dočasná PN. Ak na PN pôjdete ešte v júli, tak do 30.6.2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka