Bude sa manželovi rátať materské z príjmu u nového zamestnávateľa?

Zodpovedané
5. feb 2024

Dobrý deň,

manžel má odrobených cca 700 dní u jedného zamestnávateľa, u ktorého pracoval do 30.11.2023. Od 16.10.3023 mu plynie nová pracovná zmluva u terajšieho zamestnávateľa.

Ak odpracuje u terajšieho zamestnávateľa 90 dní, bude sa mu rátať materské z tohto príjmu?

Ak áno, stačí mať odrobených presne 90 dní alebo treba viac?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie bude u nového zamestnávateľa, pokiaľ bude platiť na nemocenské poistenie viac ako 90 dní.

Zároveň je možné, že sa SP bude zaoberať tým, či sa nejednalo o účelovosť.

S prianím pekného dňa,
Lenka