Bude sa brať do úvahy pri výpočte materskej dávky aj práca na dohodu?

Zodpovedané
23. máj 2024

Dobrý deň,

od 1.9.2023 do 30.4.2024 som bola na TPP v jednej firme. Od 1.5.2024 som v danej firme zamestnaná na dohodu. Od 3.5.2024 som zamestnaná v inej firme na TPP.

Bude sa mi materská počítať zo zamestnania len na TPP alebo aj z dohody?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôležité je, kedy máte nástup na materskú.

Ak by Vám trvala dohoda s pravidelným príjmom u druhého zamestnávateľa aj pred nástupom na materskú a aj z tohto zamestnania by ste splnili 270 dní nemocenského poistenia (prípadne iného, keď aj ukončeného nemocenského poistenia okrem zamestnania na TPP a predchádzajúceho TPP z ktorého sa započítajú dni nemocenského poistenia k súčasnému TPP), tak až v takomto prípade by nastal súbeh dvoch materských a z oboch by sa vypočítalo materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka