Bude moja materská dávka nižšia?

Zodpovedané
26. aug 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Chápem správne, že ak nastúpim na PN hneď 20.9.2024 a budem až do nástupu na MD (29.10.) PN a nemala som žiadny príjem počas RD, tak materská nebude nižšia ako tá predošlá, aj keď sme sa v júni pred prvou MD (od 18.8.) dohodli na skrátenom úväzku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, v takomto prípade nemala by byť nižšia, aj keby zamestnávateľ nahlásil nižší predpokladaný VZ, nakoľko bol spísaný iba dodatok.

S prianím pekného dňa,
Lenka