Bude mi z brigády vychádzať materská dávka?

Zodpovedané
26. aug 2024

Dobrý deň,

v októbri bude mať moja dcérka 3 roky, preto som sa rozhodla ju dať od septembra do škôlky (pracovný pomer mi zanikol už dávno).
V júni som podpísala pracovnú zmluvu na učiteľku do škôlky, ktorá je právoplatná od 1.9.2024, nakoľko vtedy začína nový školský rok. Tento týždeň som zistila že som tehotná. Som v 5. týždni tehotenstva a predpokladaný termín pôrodu je 8.4.2025.

Od 10.8.2024 som však ešte začala "brigádovať" na dohodu v jednej firme na výpomoc, kde by som popri práci chcela brigádovať aj naďalej dokiaľ budem vládať.

Dá sa v tomto smere pomôcť, aby mi vyšla materská?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dohoda s pravidelným príjmom a bude sa za dohodu odvádzať nemocenské poistenie, tieto dni sa započítajú do potrebných dní nemocenského poistenia. Overte si, akú dohodu máte uzatvorenú, ako a kedy, resp. dokedy budete pracovať, aby bolo za Vás každý mesiac aj odvedené nemocenské poistenie.

Ak by trvala dohoda aj počas pracovného pomeru, tieto dni súčasného trvania by sa započítali 2x, čo je pre Vás potrebné, potrebujete si nazbierať 270 dní nemocenského poistenia do pôrodu.

S prianím pekného dňa,
Lenka