Bude mi výška materskej počítaná zo zvýšenej hrubej mzdy?

Zodpovedané
8. aug 2023

Dobrý deň,

bola som zamestnaná na dobu určitú od 1.6.2022 do 31.5.2023. Zmluvu mi kvôli tehotenstvu nepredĺžili. Nárok ma materské mám. Nastupovala som s nižšou hrubou mzdou a od 1.1.2023 sa mi hrubá mzda zvýšila.

Bude mi počítaná výška materskej zo zvýšenej hrubej mzdy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z posledného zamestnania sa poistné na nemocenské poistenie platilo najmenej za 90 kalendárnych dní, v takomto prípade rozhodujúcim obdobím bude obdobie od vzniku nemocenského poistenia (t.j. vzniku posledného pracovného pomeru) trvajúce do posledného dňa trvania nemocenského poistenia.

Mali by Vám materskú počítať z príjmu od 1.6.2022 do 31.5.2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka