Bude mi stačiť odpracovaných 272 dní na materskú?

Zodpovedané
18. mar 2024

Dobrý deň,

pracovnú zmluvu som mala od 1.2.2023 do 31.10.2023 272 dní, otehotnela som ešte počas pracovnej doby, potvrdili mi tehotenstvo začiatkom decembra. Od novembra som evidovaná ako matka starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Do práce nechodím, všade ma ako tehotnú odmietli. Nárok na tehotenský príspevok mi schválili od 27.1.2024 (ten nižší).

Bude mi stačiť tých odpracovaných 272 dní na materskú?

Počas pracovnej zmluvy som bola PN, mala som OČR, aj som čerpala dovolenku.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty.
PN, OČR sa započíta do obdobia nemocenského poistenia, nakoľko v danom období pracovný pomer trval.

S prianím pekného dňa,
Lenka