Bude mi po skončení pracovej zmluvy vyplácaná PN?

Zodpovedané
4. apr 2023

Dobrý deň,

3.4.2023 som kvôli zdravotným ťažkostiam nastúpila na PN. Pracovnú zmluvu mám uzavretú na dobu určitú do 23.4.2023.

Budem po skončení pracovej zmluvy dostávať aj naďalej PN?

Budem mať nárok aj na MD?

Podmienku 270 dní do dňa pôrodu by som mala splniť, teda ak sa tam ráta aj obdobie počas PN.

Ďakujem

Dobrý deň,

aj po skončení pracovného pomeru budete naďalej dostávať PN. Do obdobia 270 dní sa Vám bude počítať PN do skončenia pracovného pomeru, prípadne aj akékoľvek iné už ukončené nemocenské poistenie v posledných dvoch rokoch pred pôrodom.

S prianím pekného dňa,
Lenka