Bude mi do výdavkov stačiť kúpno-predajná zmluva, keď kupujem tovar a následne ho predávam?

Zodpovedané
11. okt 2023

Dobrý deň,

som živnostník (neplatiteľ DPH) a kupujem tovar od fyzickej osoby. Ten následne ďalej predávam.

Bude mi do výdavkov stačiť kúpno-predajná zmluva?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, stačí kúpno-predajná zmluva s príjmovým dokladom, ak kupujete od fyzickej osoby nepodnikateľa a je to jedno rázová záležitosť.

Otázne je, ak sa tieto nákupy budú stále opakovať od toho istého nepodnikateľa, či sa by už nejednalo pre neho o nelegálnu činnosť. Záleží aj od toho o aký tovar sa jedná.

S prianím pekného dňa,
Lenka