Bude mať PN vplyv na vyplácanie dávok?

Zodpovedané
22. okt 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom nároku na tehotenský príspevok a materskú dávku. Po 1,5 roku som odišla z práce a zároveň som hneď nastúpila v júli na PN z dôvodu vyhorenia. To bol aj dôvod ukončenia pracovného pomeru. Na PN som 3 mesiace a zistila som, že som tehotná.

Ako bude v mojom prípade riešený tehotenský príspevok a následne nárok na materské?

Ak budem stále PN, alebo pôjdem na úrad práce, aký to bude mať všetko vplyv na vyplácanie dávok?

Ako je to s ochranou lehotou?

Asi spadám do 180 dní od ukončenia pomeru.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste otehotneli do pol roka od skončenia pracovného pomeru, budete v ochrannej lehote. Budete mať nárok na tehotenské aj materské z ochrannej lehoty. 270 dní nemocenského poistenia tiež splníte.

PN a ani prípadná podpora neovplyvnia výšku tehotenského/materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka