Bude mať moje zamestnanie vplyv na výpočet materskej pri prelome rokov?

Zodpovedané
Dnes o 10:54

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Keď sa zamestnám u nového zamestnávateľa a v roku 2024 budem zamestnaná 2 mesiace a v roku 2025 na 1 mesiac, bude to mať vplyv na výpočet materskej pri prelome rokov?

Alebo to vplyv mať nebude, lebo je splnených 90 dní?

270 dní NP mám z.predošleho zamestnania. Nástup na materskú 01.02.2024.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ na materskú nastúpite v 2/2025, u nového zamestnávateľa bude odvedené nemocenské poistenie za viac ako 90 dní (napr. nov, dec, jan = 92dní a v tomto čase nebudete na PN) a budete mať splnenú podmienku 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky, bude materská počítaná z rozhodujúceho obdobia od začiatku vzniku pracovného pomeru do 31.1.2025.

S prianím pekného dňa,
Lenka