Bude mať moje navýšenie mzdy vplyv na materskú?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

aktuálne mi navýšili hrubú mzdu, no v 7/2024 plánujem nastúpiť na materskú.

Bude mať toto navýšenie vplyv na výpočet výšky materskej, alebo sa do výpočtu bude brať iba príjem z roku 2023, kde som bola celý rok nemocensky poistená?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nastúpite na materskú v roku 2024, tak rozhodujúce obdobie pre výpočet materskej bude rok 2023 z príjmu roka 2023, pokiaľ pracovný pomer vznikol k 1.1.2023 prípadne skôr.

S prianím pekného dňa,
Lenka