Bude mať manžel nárok na daňový bonus, keď bude poberať rodičovský a súčasne bude pracovať?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom nároku na daňový bonus.

Bude mať manžel nárok na daňový bonus, keď bude poberať rodičovský príspevok a súčasne bude pracovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

otec dieťaťa si môže uplatňovať daňový bonus aj počas trvania rodičovskej dovolenky (ak si nárok neuplatníte vy), pokiaľ splní ostatné podmienky (má zdaniteľný príjem, žije v spoločnej domácnosti s dieťaťom).

S prianím pekného dňa,
Lenka