Bude manžel mať znova nárok na poberanie príspevku, ak sa od marca zamestná?

Zodpovedané
13. jan 2024

Dobrý deň,

od 7/2022 manžel poberal materskú. Od januára do konca februára 2023 pracoval. V marci zostal na PN, ale zároveň dostal aj výpoveď z pracovného pomeru. Do februára 2024 je ešte vypísaný na PN. Ja som znova tehotná a nárok na materské nemám.

Bude manžel mať ešte znova nárok na poberanie tohto príspevku, ak sa od marca zamestná?

Predpokladaný termín pôrodu mám 20. septembra 2024.

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné presne spočítať dni nemocenského poistenia

K novému zamestnaniu od marca do pôrodu pripočítate aj ostatné dni nemocenských poistení za posledné dva roky do pôrodu. Ak ich bude 270 a viac tak bude mať priznaný nárok na materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka