Berie sa do výpočtu tehotenského pri reťazovom pôrode aj výška rodičovského?

Zodpovedané
26. dec 2023

Dobrý deň,

tehotenské som poberala v roku 2021 vo výške 10,77 EUR na deň. Aktuálne som opäť tehotná, pracovný pomer mi stále trvá, bola som na materskej, prešla som na rodičovský a plynule prejdem opäť na materskú budúci rok (1. dieťa bude mať 2,5 roka v čase pôrodu druhého).
Teraz mi prišlo rozhodnutie zo Sociálnej poisťovne s výškou tehotenského len 7,96 EUR na deň.

Prečo je teraz tehotenské nižšie ako v prvom tehotenstve?

Zarátava sa do výpočtu tehotenského pri reťazovom pôrode aj výška rodičovského?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží aj od toho či ste mali príjem v roku 2022, prípadne ak ste čerpali materskú aj v roku 2022. Toto by mohlo ovplyvniť výpočet tehotenského. Rozhodujúce obdobie bol rok 2022. Ak máte rozhodnutie, pozrite sa, či je tam táto informácia uvedená. Rodičovský príspevok nemá vplyv na výpočet žiadnej dávky.

S prianím pekného dňa,
Lenka