Akým spôsobom skúma sociálna poisťovňa to, kto sa stará o dieťa?

Zodpovedané
9. dec 2022

Dobrý deň,

pokiaľ by manžel pracoval v zahraničí ako SZČO, zároveň by bol na materskej z TPP, z ktorého dá výpoveď, tak viem, že sociálna poisťovňa bude skúmať, kto sa stará o dieťa.

Akým spôsobom skúma sociálna poisťovňa tento stav?

Ak dedo ostane na dôchodku, môže aj on byť osoba starajúca sa o dieťa, aj keď nemáme rovnaký trvalý pobyt?

Ďakujem

Dobrý deň,

sociálna poisťovňa odmieta zverejniť aké majú postupy pri skúmaní toho, či sa otec stará o dieťa.

Ak by sa o dieťa počas manželovej neprítomnosti mala dočasne starať iná osoba - starý otec, stará mama, ujo, teta, tak je to priechodnejšie. Ale v žiadnom prípade matka dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka