Aký význam má uzatvorenie Dohody o elektronickej komunikácii s daňovým úradom?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

začal som podnikať a účtovník mi povedal, že som povinný uzavrieť Dohodu o elektronickej komunikácii s daňovým úradom.

Čo to znamená?

K čomu to je potrebné?

Čo všetko budem riešiť cez túto dohodu?

Ďakujem

Dobrý deň
Komunikovať so správcom dane - daňovým úradom elektronicky je povinnosťou pre:

  • všetky právnické osoby, ktoré sú zapísané v obchodnom registri
  • všetky fyzické osoby – podnikateľov, ktorí sú registrovaní pre daň z príjmov - napr. szčo

Iba takouto formou viete podať svoje Daňové priznanie, registrácie daní, rôzne zmeny, alebo požiadať o potvrdenia, poskytnutie iných informácii, nedoplatkov a iné.
Je viacero možností:
1. Uzatvoríte Dohodu o elektronickej komunikácii sám osobne na DU a budete mať prístup k Vašim údajom
2. Váš účtovník požiada o autorizáciu pokiaľ s tým súhlasí na základe Vami podpísaného splnomocnenia, nemusíte chodiť na DU, a Vašu firmu priradia k Vášmu účtovníkovi.
3. Kombinácia obidvoch spomínaných možnosti.
Viac napr:
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-s...
S pozdravom

S prianím pekného dňa,
Lenka