Aký súbeh poskytovania dávok je možný v tomto prípade?

Zodpovedané
3. feb 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom súbehu poskytovania dávok.

Čo sa týka opatrovateľského príspevku, je možné zároveň vykonávať zárobkovú činnosť?

Ak áno za akých podmienok?

Je možné poberať PN, prípadne OČR?

Môžem poberať dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak opatrujúca osoba vykonáva zamestnanie, tak má nárok na príspevok len v prípade, že jej mesačný príjem nie je vyšší ako dvojnásobok sumy životného minima.

Môžete poberať opatrovateľský príspevok súčasne s podporou v nezamestnanosti. Toto je možné.

Pokiaľ budete mať pracovný pomer, tak je možné poberať PN, očr z tohto titulu. Keby ste nemali pracovný pomer nie je možné poberať PN, OČR popri opatrovateľskom príspevku.

pozrite aj:
https://www.spig.sk/blog/zamestnanie-matky-ztp-...

S prianím pekného dňa,
Lenka