Aký sociálny príspevok by sme mohli poberať, kým si nenájdeme prácu?

Zodpovedané
8. aug 2023

Dobrý deň,

sme 5-členná rodina. Manžel dlhodobo pracoval v zahraničí, ale keďže ja som bola s deťmi na Slovensku, tak sa vrátil k nám. Ja som bola dlhodobo na materskej a teraz som nezamestnaná. Nie je pre mňa jednoduché si nájsť prácu aj kvôli regiónu, kde žijeme. Odkedy sa manžel vrátil, tak je aj on bez práce. Máme také hluché obdobie. Nemáme žiaden príjem a žijeme z finančnej rezervy, ktorú sme si za roky ušetrili. Jediné, čo poberáme sú prídavky na deti vo výške 120 eur mesačne. Sme obaja na úrade práce a ani jeden z nás nemá nárok na podporu.

Aký sociálny príspevok by sme mohli poberať, kým si nenájdeme prácu?

Manžel mi už navrhol, aby sme išli všetci znovu do zahraničia. Ja tam nechcem ísť. Bola som tam pred niekoľkými rokmi a nezvykla som si.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

jedine ak by ste mali nárok na dávku v hmotnej núdzi.

Viac info:
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

Informujte sa priamo na ÚPSVaR.

Držím palce, aby ste si našli čím skôr nové zamestnanie.

S prianím pekného dňa,
Lenka