Aký predmet živnosti zvoliť pri tvorbe obsahu, ktorý sa ďalej speňažuje?

Zodpovedané
27. júl 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť.

Aký predmet živnosti zvoliť pri tvorbe obsahu, ktorý sa ďalej speňažuje?

Napríklad predávam fotky a videá vo fotobankách. Sem tam tvorím obsah na youtube skadiaľ mám tiež zárobky.

Aký predmet živnosti je vhodný pri týchto činnostiach?

Ako je to so zdaňovaním?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pozrite si priložený link a stranu 39. V tabuľke nájdete presný rozpis pri jednotlivých činnostiach Počítačové služby a Služby súvisiace s počítačovým
spracovaním údajov. Z nich si vyberiete čo najviac Vám pasuje, takisto na Živnostenskom úrade Vám poradia, čo by bolo pre Vás najvhodnejšie.

https://www.sbagency.sk/sites/default/files/vol...

Nakoľko už budete mať živnosť a stanete sa SZČO, budete sa zaoberať aj daňovými priznaním. SZČO už komunikuje s FS a podáva daňové priznania iba elektronicky.

Viac informácii nájdete napr:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka