Aký je výpočet materskej, keď je manželka zamestnaná a súčasne je aj konateľkou?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

v auguste 2024 pôjde manželka na materskú dovolenku. Pracuje na TPP niekoľko rokov u jedného zamestnávateľa. Zároveň je konateľkou s.r.o. Na začiatku mája 2024 by sa chcela vyplácať ako konateľka v spoločnosti (doteraz sa nevyplácala) a zároveň bude stále zamestnaná na TPP až do začiatku materskej dovolenky.

Bude sa vypočítavať výška materskej dovolenky z oboch príjmov?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko iba z trvalého pracovného pomeru manželka dosiahne 270 dní nemocenského poistenia do pôrodu za posledné dva roky, bude mať nárok na materskú iba z tohto pracovného pomeru, t.j. z príjmu z TPP.

S prianím pekného dňa,
Lenka