Aký je správny postup pri prechode zo živnosti na TPP?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

som živnostníčkou od júla 2021, minimálne odvody do Sociálnej poisťovne platím od júna 2022 až doteraz. Odchod na materskú by som mala mať v polovici novembra. Od 1. júla sa plánujem zamestnať na TPP, z čoho chcem, aby mi bola vypočítaná z hrubej mzdy materská.

Bude správny postup, ak k 30. júnu preruším živnosť, od 1. júla sa zamestnám (až do odchodu na materskú to bude viac ako 90 dní) a o materskú budem žiadať z TPP?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedený postup bude v poriadku.

Aby Vám mohlo byť materské priznané z TPP, z ktorého sa bude platiť nemocenské poistenie viac ako 90 dní, živnosť môže ostať aj aktívna ale požiadať o materské treba iba z TPP.

S prianím pekného dňa,
Lenka