Aký je postup založenia spoločnosti s ručením obmedzením cez portál Slovensko.sk?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

momentálne mám otvorenú živnosť. Chcela by som si sama založiť s.r.o. cez portál Slovensko.sk. Ide o prvozápis. Aj som tam našla službu aj povinné prílohy zo žiadosti o zápis. Píše sa tam o prílohe: “Overená kópia živnostenského oprávnenia”. Elektronickú komunikáciu a KEP mám vybavenú, rovnako aj ostatne prílohy už mám nachystané.

K založeniu eseročky je potrebné najprv založiť živnosť a potom sú možné ďalšie kroky?

Ak živnosť už založenú mám, tak stačí len overiť kópiu existujúceho živnostenského oprávnenia?

Musím si k tomu založiť inú živnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre novú s.r.o. Vám nepostačí Vaša stará živnosť. Tá je na Vaše meno, nie na s.r.o.

Pri zakladaní s.r.o. Vami zvolené živnosti ohlasujete na príslušnom Okresnom úrade, Odbor živnostenského podnikania.

K vydaniu osvedčenia o živnostenskom oprávnení predložíte:

  • zakladateľskú listinu / spoločenskú zmluvu spoločnosti,
  • e-kolky vo výške ohlásených živností.

Nech sa darí.

S prianím pekného dňa,
Lenka