Aký je postup pri určovaní výšky dávky v nezamestnanosti?

Zodpovedané
10. aug 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom postupu SP pri určovaní výšky dávky v nezamestnanosti. A to v prípade, že mzda spolu so zostatkovou dovolenkou a je rozdelená a vyplatená napr. počas dvoch mesiacov po ukončení pracovného pomeru. Vtedy je už aj požiadané o dávku a dávku vyčíslia bez nejakej dobiehajúcej čiastky, ktorá by mohla DVZ navýšiť.

Ako sa postupuje v tomto prípade?

Musia dávku prepočítať?

Alebo musia čakať na dobeh všetkých vyplatených čiastok, aby vydali rozhodnutie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri skončení pracovného pomeru má každý zamestnanec nárok na náhradu mzdy za celý zostatok nevyčerpanej dovolenky, ktorý mu zostal a mal naň nárok, a to bez obmedzenia jeho rozsahu v najbližšom výplatnom termíne. Žiadne rozdelenie na dva mesiace.

Po doručení Vašej žiadosti Sociálna poisťovňa rozhoduje o nároku na dávku do 60 dní. Zvyčajne skôr, ale to záleží od dátumu, kedy zamestnávateľ poskytne Sociálnej poisťovni údaje o Vašom príjme (zamestnanca) za posledný mesiac.

S prianím pekného dňa,
Lenka