Aký je postup pri fakturácii v súvislosti s §7a?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

pracujem na živnosť, začínala som spoluprácu s poľskou firmou, kde som na faktúre uvádzala §7a Prenesenie daňovej povinnosti. Ja sama neviem, že na čo to slúži. Neskôr som fakturovala aj slovenskej firme.

Potrebujem aj na faktúrach pre slovenskú firmu uviesť tento paragraf?

Spolupracujem aj so švajčiarskou firmou.

Ako je to s fakturáciou v tomto prípade?

Poliaci vyžadovali každoročne potvrdenie o daňovej rezidencii, budem to potrebovať dokladovať aj Švajčiarom?

Ďakujem

Dobrý deň,

pridelené IČ DPH, ktoré Vám pridelili na základe registrácie podľa §7a ste následne povinný uvádzať na svojich zahraničných faktúrach, pre krajiny v EU (iný členský štát). Aj s textom prenesenie daňovej povinnosti a podávate súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok.

Zoznam krajín EU:
https://podpora.financnasprava.sk/120478-Zoznam...

Švajčiarsko patrí medzi tzv. tretie krajiny, v tomto prípade tieto služby do súhrnného výkazu nevstupujú.

Všetky faktúry uvádzate bez dane.

S prianím pekného dňa,
Lenka