Aký doklad doložiť k žiadosti o ročné zúčtovanie, keď som časť roka bola na materskej?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

chcem požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane. Do konca septembra som pracovala a potom som nastúpila na materskú dovolenku.

Je potrebné k predmetnej žiadosti priložiť aj nejaké doklady o poberanej materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ Vás eviduje ako zamestnankyňu na materskej dovolenke. Prílohu by ste prikladali vtedy, ak by ste mali ešte aj iný zdaniteľný príjem. Prípadne vtedy, ak by ste si chceli uplatniť aj iné nezdaniteľné časti základu dane než na daňovníka alebo na daňový bonus. Tam je potrebný rodný list dieťaťa, ak ste ho ešte neposkytli.

S prianím pekného dňa,
Lenka