Aký bude môj rodičovský príspevok?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

som na materskej, ale idem prechádzať na rodičovský príspevok. Počas materskej som bola ešte zamestnaná, ale v jej priebehu mi skončila pracovná zmluva na dobu určitú, ktorú mi zamestnávateľ nepredĺžil. Preto som skončila nezamestnaná.

Dostanem vyšší alebo nižší rodičovský príspevok, keď som bola predtým zamestnaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

na vyšší rodičovský príspevok má nárok ten, komu sa pred vznikom nároku na rodičovský príspevok na toto dieťa vyplácalo materské.

Nerieši sa zárobková činnosť, ani trvanie pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka