Aký argument použiť, keď zamestnávateľ odmieta preplatiť PN cez víkend a sviatok?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

zamestnávateľ mi odmieta preplatiť PN počas sviatku a víkendu s argumentom, že sme nepretržitá prevádzka a v daný deň som mala mať aj tak voľno.

Aký argument mám použiť ja?

Ďakujem

Dobrý deň,

prikladám link na Zákon o náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca, platí pre každého rovnako.
https://www.autora.sk/zz/2003/462/#7_Poskytovan...

§7 Poskytovanie náhrady príjmu
(1) Náhradu príjmu poskytuje zamestnávateľ.
(2) Náhrada príjmu sa poskytuje za kalendárne dni od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najdlhšie do desiateho dňa dočasnej pracovnej neschopnosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka