Akú sumu je potrebné použiť pre výpočet platného životného minima?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Akú sumu je potrebné použiť pre výpočet platného životného minima?

Pýtam sa kvôli ročnému zúčtovaniu dane, ktoré si chcem pre kontrolu potom aj sama prepočítať.

Ďakujem

Dobrý deň,

k 1. júlu 2023 boli ustanovené sumy životného minima 268,88 EUR mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu.

Prikladám link, kde si viete pozrieť životné minimum vždy k 1.7.
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

S prianím pekného dňa,
Lenka