Akú sumu daňového bonusu dostane manžel na dcéru, keď robí za minimálnu mzdu?

Zodpovedané
12. mar 2024

Dobrý deň,

manžel pracuje na trvalý pracovný pomer a má minimálnu mzdu. Daňový bonus si uplatňuje na dcéru 1x za rok. Dcéra bude mať tento rok 6 rokov.

Akú sumu daňového bonusu by mal dostať na dcéru za rok 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak manžel zarobil každý mesiac 700 EUR (minimálna mzda v roku 2023), celý rok nebol na PN, mzda sa mu nenavyšovala, tak orientačne by mal za rok dostať:
700 - 13,4% x 20% = 121,24 EUR x 12 mesiacov = 1454,88 EUR

S prianím pekného dňa,
Lenka