Ako zistím, či zamestnávateľ za mňa podal ročné zúčtovanie dane?

Zodpovedané
6. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ročného zúčtovania.

Je možné nejakým spôsobom zistiť, či za mňa zamestnávateľ podal ročné zúčtovanie?

Dostala som síce doklad po miernom nátlaku na zamestnávateľa, ale je na ňom včerajší dátum (04.05.2022).

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

o Ročné zúčtovanie ste mali požiadať zamestnávateľa do 15. februára a to Žiadosťou o vykonanie Ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Do 15. februára k „Žiadosti“ ste mali doložiť všetky požadované doklady a „Potvrdenia o príjmoch“ od všetkých ostatných zamestnávateľov.

V termíne do 31. marca je zamestnávateľ povinný vykonať Ročné zúčtovanie za zamestnancov, ktorí o to požiadali v súlade so zákonom. Zamestnávateľ má povinnosť do 30. apríla vydať podľa § 39 ods. 5 písm. b) zákona všetkým zamestnancom, ktorým vykonal Ročné zúčtovanie, kópiu Ročného zúčtovania dane, tohto roku keďže 30.04. bolo v sobotu, tak lehotu mal 02.05.2022.

Od 1.1.2020 je možné zaslať tlačivo po dohode zamestnanca a zamestnávateľa elektronicky.

S prianím pekného dňa,
Lenka