Ako vykryť čas medzi termínom nástupu do práce a novou materskou?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke so starším synom. Tá by mala končiť najneskôr 12.2.2023, keďže deň na to syn dovŕši 3 roky. Som tehotná a plánovaný dátum pôrodu je 16.4.2023.

Dočítala som sa, že na materskú môžem nastúpiť najskôr 6 týždňov pred termínom pôrodu, t.j začiatkom marca.

Som zamestnaná na dobu neurčitú. Dovolenku momentálne žiadnu našetrenú nemám, vyčerpala som ju pred nástupom na rodičovskú po uplynutí materskej.

Aké mám možnosti vykrytia tých cca 3 týždňov medzi termínom nástupu do práce a novou materskou?

Nerada by som tie 2 - 3 týždne nastúpila do práce, ak sa to dá vykryť inak.

Je možnosť využiť na to novú dovolenku, na ktorú mi vznikne nárok v roku 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

medzi koncom rodičovskej dovolenky a začiatkom materskej dovolenky sa môžete vrátiť do práce, alebo čerpať dovolenku, alebo ísť aj na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka