Ako to je s 270 dňami za posledné 2 roky?

Zodpovedané
28. máj 2024

Dobrý deň,

po skončení RD mi zamestnávateľ dal výpoveď. Hneď som sa nahlásila na úrad práce a 5 mesiacov bola nezamestnaná. Po tomto období som nastúpila do zamestnania a krátko na to zistila, že som tehotná. Podmienku tvania nemocenského poistenia ku dňu vzniku nároku na materské /90 a viac dní/ určite splním.

Ako to je s tými 270 dňami za posledné 2 roky?

V novom pracovnom pomere to žiaľ nesplním.

Zarátava sa mi do toho aj obdobie z rodičovskej dovolenky?

Teda obdobie kedy som mala PP u iného zamestnávateľa a bol prerušený RD?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nakoľko ste sa zamestnali, pred nástupom na materskú budete mať aktívne nemocenské poistenie, dni na RD z predchádzajúceho pracovného pomeru sa započítajú do potrebných 270 dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka