Ako to bude s nárokom na materské, keď mi nepredĺžia zmluvu?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

zamestnaná som od 5.9.2022 na TPP, no opätovné predĺženie zmluvy na dobu určitú bolo ku dňu 31.8.2024, čiže mi k dvom rokom zamestnania bude chýbať 5 dní. Ešte som oficiálne neohlásila tehotenstvo, budem dúfať v predĺženie zmluvy aspoň do októbra.

Čo ak mi ju nepredĺžia?

Budem mať nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty, aj keby Vám zmluvu nepredĺžili. Tehotná už ste a za posledné dva roky pred pôrodom stačí splniť 270 dní nemocenského poistenia, čo splníte.

S prianím pekného dňa,
Lenka