Ako správne účtovať preddavok na daň z príjmov?

Zodpovedané
16. aug 2023

Dobrý deň,

prosím o usmernenie pri účtovaní predpisu hrubej mzdy pre konateľa/spoločníka na základe zmluvy o výkone funkcie konateľa, ktorý zároveň nie je zamestnancom. Prebrala som účto a predpis je účtovaný nasledovne: hrubá mzda 523/366.

Je to takto správne?

Ak by nebolo, mám pokračovať do konca roka a na konci preúčtovať pred uzávierkou?

Ak áno, aký účet použiť?

Je preddavok na daň z príjmov 366/342?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má konateľ len zmluvu o výkone funkcie konateľa, odmena za výkon funkcie konateľa = 523/366, daň z príjmov = 366/342.

S prianím pekného dňa,
Lenka