Ako správne účtovať predaj tovaru cez Etsy?

Zodpovedané
12. nov 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom predaju tovaru cez Etsy. Moja s.r.o. predá tovar do zahraničia cez Etsy.

Musí vystaviť faktúru?

Následne dostáva od Etsy faktúru za províziu. Prosím o vysvetlienie ako to celé funguje.

Stretli ste sa s takým účtovaním?

Ďakujem

Dobrý deň,

S Etsy nemám skúsenosti. V podstate predávate svoje výrobky do celého sveta.
Od zahraničných portálov dostanete faktúry za služby, vo Vašom prípade za províziu a riešite DPH podľa § 7a ak nie ste platiteľom DPH faktúru pre zákazníkov by ste mali vystavovať vy.

Odporúčam link, prípadne napíšte autorke e-booku:
https://somhandmadetvorca.sk/ako-predavat-na-etsy/

S prianím pekného dňa,
Lenka