Ako sa tvorí rezerva iba na odvody?

Zodpovedané
3. mar 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Ako sa tvorí rezerva iba na odvody do SP, ZP a na preddavok na daň z príjmu, nie na dovolenky?

Iba zmluva o výkone funkcie konateľa.

Ďakujem.

Dobrý deň,

rezervy sa môžu oceniť aj odhadom, ak nie je známa presná výška tohto záväzku.
§19 Zásady pre tvorbu a použitie rezerv - v postupoch účtovania
https://www.autora.sk/zz/2002/740/#19_Zsady_pre...

Na výpočet odhadu rezervy sa zvykne používať priemerný zárobok za posledný kalendárny štvrťrok. Prepočet môžete spraviť obdobne ako na rezervu na mzdové náhrady zamestnancov na nevyčerpanú dovolenku ale pri konateľovi len z odmeny konateľa.

S prianím pekného dňa,
Lenka