Ako sa rieši OČR v prípade polovičného úväzku?

Zodpovedané
27. máj 2024

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke, ktorá mi končí 18.6.2024. Následne nastupujem do práce na polovičný úväzok, kedy budem pracovať 2 alebo 3 dní v týždni na striedačku.

Keď budem chodiť na OČR v prípade chorôb deti, ako sa to rieši počas polovičného úväzku?

Pri plnom úväzku sa rátala sobota aj nedeľa.

Teraz to bude ako?

Ďakujem

Dobrý deň,

OČR sa platí za kalendárne dni. OČR bude pokračovať, kým ju doktorka neukončí (max. 14 dní).

Poskytuje sa od prvého do posledného dňa potreby osobného a celodenného ošetrovania alebo starostlivosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka