Ako sa postupuje pri PN?

Zodpovedané
27. jan 2024

Dobrý deň,

konateľ/spoločník vykonáva svoju činnosť na základe Zmluvy o výkone funkcie za symbolickú sumu. Zároveň je v inej spoločnosti zamestnancom.
Doktorka vystavila elektronickú PN, kde nepožadovala údaje o zamestnávateľovi.

Ako budú v SP vedieť, z ktorého pracovného pomeru bude PN uplatňovaná?

Predpokladám, že nemôže byť z oboch.

Ďakujem.

Dobrý deň,

aj zo Zmluvy o výkone funkcie bolo odvedené zdravotné i sociálne poistenie aj keď z minimálnej čiastky. Mal mať vystavené dve ePN. Sociálna poisťovňa ho bude kontaktovať, resp. môže požiadať Vás ak ste jeho účtovníčka, či v danom období počas vystavenej ePN pracoval vo svojej spoločnosti.

Pozrite sa, ak viete v jeho spoločnosti, či má vystenú ePN, alebo nech sa informuje u svojho zamestnávateľa, či sa im zobrazila jeho ePN.

S prianím pekného dňa,
Lenka