Ako sa mi vypočíta materská dávka, keď som menila zamestnanie?

Zodpovedané
9. júl 2024

Dobrý deň,

v polovici augusta 2023 som menila zamestnanie. Od 1.7.2024 som evidovaná na úrade práce, nástup na materskú bude približne koncom januára 2025.

Ako sa mi bude počítať materská?

Bude sa počítať priemer zo 6 mesiacov 1-6/2024?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám pracovný pomer trval od 8/2023 do 6/2024, je to viac ako 90 dní platenia nemocenského poistenia.

V takomto prípade rozhodujúcim obdobím je obdobie od vzniku nemocenského poistenia (8/2023) do posledného dňa trvania nemocenského poistenia (06/2024), nárok na materské bude z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka