Ako sa dá zrušiť spoločnosť s ručením obmedzeným?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

máme spoločnosť s ručením obmedzeným a sú tam dlhy.

Ako sa dá zrušiť uvedená spoločnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najčastejší spôsob býva likvidácia spoločnosti. Likvidácia spoločnosti má za úlohu vysporiadanie majetku a záväzkov spoločnosti medzi jej veriteľov a spoločníkov.

Ak je však výška záväzkov vyššia ako hodnota majetku, mal by byť v spoločnosti vyhlásený konkurz. Pokiaľ sa v spoločnosti nenachádza majetok ani vo výške 5000 EUR, súd konkurzné konanie zastaví a spoločnosť z úradnej moci za pomerne krátku dobu zruší.

Ďalším zo spôsobov ako zrušiť spoločnosť so záväzkami je ju zrušiť bez likvidácie. Respektíve zlúčiť s nejakou už existujúcou spoločnosťou.

S prianím pekného dňa,
Lenka