Ako sa bude vyplácať ročný daňový bonus na deti v roku 2025?

Zodpovedané
21. júl 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Ako sa bude vyplácať ročný daňový bonus na deti v roku 2025?

Bude ešte započítaná aktuálna suma 140 EUR na dieťa?

Keďže sa daňový bonus vypláca spätne za rok 2024.

Alebo už bude suma ponížená?

Ďakujem

Dobrý deň,

za rok 2024 si môže daňovník uplatniť daňový bonus na vyživované dieťa vo výške:

  • 50 EUR mesačne ak vyživované dieťa dovŕšilo 18 rokov veku,
  • alebo 140 EUR mesačne ak vyživované dieťa nedovŕšilo 18 rokov veku (poslednýkrát za kalendárny mesiac, v ktorom dieťa dovŕšilo 18 rokov veku).

A to buď mesačne, alebo ročne (vyplatené v roku 2025).

S prianím pekného dňa,
Lenka