Ako postupovať v prípade poskytnutia vozidla zamestnancovi na súkromné účely?

Zodpovedané
5. júl 2024

Dobrý deň,

spoločnosť má obstarané vozidlá formou operatívneho lízingu a plánuje poskytnúť zamestnancom vozidlá na služobné aj súkromné účely.

Existuje aj iná možnosť ako uzatvorenie dohody so zamestnancom a poskytnutie vozidiel ako formu nepeňažného príjmu, ktorý sa zahrnie do mzdy a podlieha daňovej a odvodovej povinnosti?

Je možnosť dať zamestnancovi vozidlo aj na súkromné účely do prenájmu za nejakú odplatu?

Napríklad za 1€?

Má to byť benefit pre zamestnancov a nechceli by sme veľmi navýšiť náklady zamestnávateľa.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak prenájom spoločnosť (zamestnávateľ) nemá zapísanú v činnosti podnikania, nemôže ju ani vykonávať.

Takisto je otázna aj cena. Je potrebné preveriť zamestnancov kvôli prípadnému transférovému oceňovaniu.

S prianím pekného dňa,
Lenka