Ako postupovať pri ročnom zúčtovaní?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom ročného zúčtovania.

Mám ročné zúčtovanie zaniesť na daňový úrad?

Aký je postup?

Keď robím v danom roku u viacerých zamestnávateľov a nemám zo zákona nárok na ročné zúčtovanie, aký je postup?

Keď mám nárok na ročné zúčtovanie a robím u viacerých zamestnávateľov, tak aké doklady treba súčasnému zamestnávateľovi?

Bol by som rád za stručné a zrozumiteľné odpovede.

Ďakujem

Dobrý deň

žiadosť o ročné zúčtovanie sa podáva do 15. februára. Ak nepožiadate, resp. nesmiete požiadať zamestnávateľa o RZD, (máte napr. príjem kapitálový, zo zahraničia, z prenájmu, nemáte všetky Potvrdenia o príjme a pod), potom si sám podávate Daňové priznanie. Daňové priznanie odovzdáte na Daňovom úrade.

Ak robíte u viacerých zamestnávateľov, o RZD môžete požiadať hociktorého z nich. Súčasťou žiadosti budú Potvrdenia o príjmoch od ostatných zamestnávateľov.

Ak by ste žiadali aj o daňový bonus na dieťa, tak kópiu rodného listu dieťaťa, ak by ste žiadali o daňový bonus na zaplatené úroky, tak doložíte potvrdenie z banky.

S prianím pekného dňa,
Lenka