Ako postupovať pri PN v ochrannej lehote?

Zodpovedané
29. jan 2024

Dobrý deň,

31.1.2024 mi končí pracovný pomer dohodou. Od 1.2.2024 chcem ísť na PN.

Mám sa od 1.2.2024 zaevidovať na úrade práce?

Bude mi počas PN všetko platené, nemusím nič platiť štátu?

Keď mi doktor bude vypisovať PN, tak mám nahlásiť ešte zamestnávateľa alebo už len príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne?

Bývam v inom meste ako má môj zamestnávateľ sídlo.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete ísť na PN od 1.2.2024 z ochrannej lehoty, počas PN sa stávate poistencom štátu. Nahlásite zamestnávateľa, pokiaľ doktor vypíše ePN (elektronickú PN) nič neriešite. ÚPSVaR Vás zaregistruje až po skončení PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka